Toshiba Qosmio Toshiba Qosmio X75-A7180 17.3-Inch Laptop
Toshiba Qosmio Toshiba Qosmio X75-A7180 17.3-Inch Laptop
Toshiba Qosmio X75-A7180 17.3-Inch Laptop (2.4 GHz Intel Core i7-4700MQ Processor, 16GB DIMM, 1TB HDD, 256GB SSD, Blu-ray BD-RE, Windows 8.1) Black
Technical Details
| Screen Size | 17.3 inches |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Max Screen Resolution | 1920x1080 |
| Processor | 2.4 GHz Core i7-4700MQ |
| RAM | 16 GB DIMM |
| Memory Speed | 1600 MHz |
| Hard Drive | 1000 GB flash_memory_solid_state |
| Graphics Coprocessor | NVIDIA GeForce GTX 770M |
| Graphics Card Ram Size | 3072 MB |
| Wireless Type | 802.11bgn |
| Number of USB 3.0 Ports | 4 |
| Average Battery Life (in hours) | 3.5 hours |
| Brand Name | Toshiba |
| Series | Toshiba Qosmio X75-A7180 |
| Item model number | PSPLTU-0QU04V |
| Hardware Platform | PC |
| Operating System | Windows 8.1 |
| Item Weight | 7.6 pounds |
| Item Dimensions L x W x H | 10.70 x 16.50 x 1.70 inches |
| Color | Black |
| Processor Brand | Intel Core I7 |
| Processor Count | 1 |
| Computer Memory Type | DDR3 SDRAM |
| Flash Memory Size | 256 |
| Hard Drive Interface | Serial ATA |
| Hard Drive Rotational Speed | 5400 RPM |
| Optical Drive Type | Blu-ray Disc Rewriteable (BD-RE) supporting 16 formats |
| Audio-out Ports (#) | 1 |
| Battery Type | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batteries: | 1 Lithium ion batteries required. (included) |
Toshiba Qosmio Toshiba Qosmio X75-A7180 17.3-Inch Laptop

No comments:
Post a Comment