Toshiba Qosmio Toshiba Qosmio X775-Q7384 17.3-Inch Gaming Laptop

Toshiba Qosmio Toshiba Qosmio X775-Q7384 17.3-Inch Gaming Laptop
| Screen Size | 17.3 inches |
| Screen Resolution | 1600 x 900 |
| Max Screen Resolution | 1600 x 900 pixels |
| Processor | 2.2 GHz Intel Core i7 |
| RAM | 8 GB DDR3 |
| Memory Speed
| 1333 MHz |
| Hard Drive | 1 GB SATA |
| Graphics Coprocessor | NVIDIA GeForce GTX 560M |
| Chipset Brand | NVIDIA |
| Card Description | GTX 560M |
| Graphics Card Ram Size | 1500 MB |
| Number of USB 2.0 Ports
| 3 |
| Number of USB 3.0 Ports
| 1 |
| Average Battery Life (in hours)
| 5 hours |
| Brand Name | Toshiba |
| Series | Qosmio |
| Item model number | PSBY5U-02401P |
| Hardware Platform | PC |
| Operating System | Windows 7 Home Premium |
| Item Weight | 7.5 pounds |
| Item Dimensions L x W x H | 10.80 x 16.30 x 1.40 inches |
| Color
| Silver/Red |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 2 |
| Computer Memory Type | DDR3 SDRAM |
| Hard Drive Interface | Serial ATA |
| Hard Drive Rotational Speed | 7200 RPM |
| Optical Drive Type | DVD±RW |
| Audio-out Ports (#) | 1 |
| Battery Type | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Power Source | 100 - 240V |
| Voltage | 19 volts |
Toshiba Qosmio Toshiba Qosmio X775-Q7384 17.3-Inch Gaming Laptop
No comments:
Post a Comment