Toshiba Qosmio Toshiba Qosmio X775-Q7170 17.3-Inch Gaming Laptop (Red Horizon)
Toshiba Qosmio Toshiba Qosmio X775-Q7170 17.3-Inch Gaming Laptop (Red Horizon)
| Screen Size | 17.3 inches |
| Screen Resolution | 1600 x 900 |
| Max Screen Resolution | 1600 x 900 pixels |
| Processor | 2.5 GHz Intel Core i5 |
| RAM | 6 GB DDR3 |
| Memory Speed | 1333 MHz |
| Hard Drive | 640 GB |
| Graphics Coprocessor | NVIDIA GeForce GTX 560M |
| Chipset Brand | NVIDIA |
| Graphics Card Ram Size | 1500 MB |
| Wireless Type | 802.11bgn |
| Number of USB 2.0 Ports | 3 |
| Number of USB 3.0 Ports | 1 |
| Average Battery Life (in hours) | 4.52 hours |
| Brand Name | Toshiba |
| Series | qosmio |
| Item model number | PSBY5U-03N01P |
| Hardware Platform | PC |
| Operating System | Windows 7 Home Premium |
| Item Weight | 7.5 pounds |
| Item Dimensions L x W x H | 16.50 x 4 x 11 inches |
| Color | Black |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 2 |
| Computer Memory Type | DDR3 SDRAM |
| Flash Memory Size | 2 GB |
| Hard Drive Interface | Serial ATA |
| Hard Drive Rotational Speed | 5400 RPM |
| Optical Drive Type | DVD Super Multi DL |
| Audio-out Ports (#) | 1 |
| Battery Type | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Power Source | 100-240V |
| Batteries: | 1 Lithium ion batteries required. |
GO TO STORE
Toshiba Qosmio Toshiba Qosmio X775-Q7170 17.3-Inch Gaming Laptop (Red Horizon)
.jpg)
No comments:
Post a Comment